Skip to content Skip to footer

Zasłony zaciemniające – dlaczego warto je mieć?

Wiele osób zastanawia się, co zrobić, żeby we własnym domu poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Otóż prostym rozwiązaniem jest zakup zasłon zaciemniających. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak pomocne mogą być one w tworzeniu ciekawego wystroju oraz atmosfery dyskrecji i swobody w domu.

Zasłony zaciemniające – co dzięki nim zyskamy?

Ten rodzaj zasłon charakteryzuje się tym, że ogranicza w dużym stopniu wpadanie promieni słonecznych do mieszkania. Dzieje się tak za sprawą tego, że zasłony zaciemniające są uszyte z grubych tkanin, które nie przepuszczają światła. Poza tym zasłony takie spełniają funkcję termoizolacyjną, dzięki czemu w upalne dni, w pokojach jest chłodniej.

Kolejną sprawą jest to, że zasłony zaciemniające wygłuszają hałas dochodzący z zewnątrz. To z kolei sprawia, że możemy w ciszy i spokoju odpoczywać i się relaksować. Dotyczy to oczywiście wszystkich domowników.

Gdzie najlepiej zawiesić zasłony zaciemniające?

Ten rodzaj zasłon najczęściej jest wieszany w sypialni, pokoju dziennym oraz salonie. Warto zwrócić uwagę na to, że najlepiej sprawdzą się one w pomieszczeniach, których okna są umieszczone od strony ulicy lub podwórza. Dzięki zasłonom maskującym wygłuszymy większość dźwięków dochodzących z tych miejsc.

Grube zasłony zaciemniające pozwolą nam w wymienionych pokojach stworzyć niesamowitą atmosferę, szczególnie w sypialni, która jest miejscem odpoczynku. Tego typu story są też ciekawym pomysłem do eleganckich wnętrz salonów.

Zasłony zaciemniające na wymiar – czy warto je kupić?

Oczywiście, że tak. Należy pamiętać, że każde okno ma swoje wymiary, ale także liczy się tu wysokość danego pomieszczenia. Kupując zasłony maskujące, warto wybrać takie, które idealnie będą pasować do naszego domu. Dlatego najlepiej zamówić takie, które będą sięgać od karniszy aż do samej podłogi. To nam da ładny efekt wizualny oraz estetyczny.

Przy wyborze odpowiednich zasłon należy też spojrzeć na to, jak duże jest pomieszczenie, w którym je zawiesimy. Zasłony zaciemniające najlepiej wyglądają w przestronnych pomieszczeniach, gdzie jest dużo wolnej przestrzeni. Same w sobie są ciężkie i sporych rozmiarów, więc w małych pokojach mogą przytłaczać, a w dużych będą świetnym elementem wystroju.

Zasłony zaciemniające dostępne są w ofercie Vege Home.