Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o palet-pojemniku IBC?

Można zaobserwować, że paletopojemnik IBC z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm z różnych branż. Nie wszyscy przedsiębiorcy jednak wiedzą, jak dużą liczbę zalet posiada wspomniany produkt.

Budowa

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że standardowe paletopojemniki wykonane są nie tylko z wytrzymałego, ale również odpornego tworzywa sztucznego typu HDPE, czyli polietylenu o stosunkowo dużej gęstości. Należy mieć świadomość, że wspomniany pojemnik umieszczony jest w metalowej klatce, która z kolei została wykończona powłokami antykorozyjnymi. Następnie produkt umieszcza się na paletach plastikowych lub drewnianych. Godny uwagi jest fakt, że wspomniane rozwiązanie znaczenie ułatwia transport.

Warto wiedzieć, że w górnej części pojemnika znajduje się specjalny otwór przeznaczony do napełnienia. Ponadto przy jego dolnej części w zdecydowanej większości przypadków umieszczany jest zawór, który będzie pozwalał na pobór płynów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że półprzezroczyste tworzywo, a także skala będą pozwalały na odpowiednią kontrole zawartości.

IBC wymiary oraz pojemność

Należy mieć świadomość, że pojemniki typu IBC przeważnie są oferowane w dwóch wariantach – 600 i 1000 litrów. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany zbiornik o pojemności 600 litrów ma wymiary 120 x 80 cm. Oznacza to tym samym, że jest idealnie dopasowany do standardowej palety euro. Z kolei Paletopojemnik ibc o pojemności 1000 litrów jest dostępny w wymiarach 120 x 100 cm. Warto wiedzieć, że idealnie odpowiada to wymiarom palety przemysłowej.

Obsługa

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że korzystanie z omawianych paletopojemników jest zdecydowanie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Należy mieć świadomość, że są one bardzo łatwe nie tylko w transporcie, ale również w eksploatacji. Nie można zapomnieć, że pojemniki IBC wymiary są idealnie dostosowane do standardowych palet pod względem wymiarów. Dzięki temu mogą być bez większego problemu przewożone w pojazdach czy wózkami widłowymi.

Godny uwagi jest fakt, że pojemniki ego typu można także umieszczać na sobie. Warto wiedzieć, że korzystanie z paletopojemników jest bardzo łatwe. Zbiorniki zostały bowiem przez producentów wyposażone w dwa otwory. Jeden z nich pozwala na stosunkowo łatwe napełnianie, z kolei drugi na pobieranie cieczy.