Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wyciszyć ściany?

Wiele osób zastanawia się, czy wyciszenie ścian to inwestycja, która się opłaca. Wiadomym jest, że generuje ona dodatkowe koszty, jednak może znacząco podnieść komfort codziennego życia. Nie każdy wie, że hałas negatywnie wpływa na samopoczucie. Niepożądane dźwięki mogą wywoływać rozdrażnienie, a nawet bóle głowy. Dotyczy to w szczególności mieszkańców dużych miast, ale nie tylko.

Ograniczenie negatywnych skutków hałasu

Profesjonalne wyciszenie ścian sprawi, że hałas z zewnątrz nie będzie docierał do wnętrza mieszkania. Pozwala to wyeliminować szereg negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim jakość wypoczynku oraz snu znacząco wzrośnie. Ma to znaczenie szczególnie dla tych, którzy potrzebują perfekcyjnej ciszy do tego, aby się odprężyć. Wyciszając ściany można skutecznie odciąć się od miejskiego zgiełku, a dom stanie się prawdziwą ostoją.

Na wyciszenie ścian powinny zdecydować się również osoby pracujące w domu, czy tez intensywnie uczące się. Warto wiedzieć, że irytujące dźwięki rozpraszają, a jednocześnie zmniejszają efektywność. Ciężko skupić się na wykonywanych zadaniach, przez co poświęcamy na nie o wiele więcej czasu.

Dodatkowa termoizolacja ścian

Dzięki wyciszeniu ścian zewnętrznych możemy ograniczyć ubytek ciepła z wnętrza mieszkania. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania. Oczywiście duże znaczenia ma to, jaką izolację wybierzemy. Godna polecenia jest wełna skalna, która posiada znakomite właściwości użytkowe. Warto wspomnieć, że jej wytrzymałość szacowana jest na kilkadziesiąt lat, co stanowi doskonały wynik. Usatysfakcjonuje to tych, którzy chcą uniknąć kosztownego remontu.

Na uwagę zasługuje fakt, że izolacja akustyczno-termiczna wspomaga również utrzymanie chłodu w budynku. Jest to szczególnie odczuwalne latem, kiedy temperatury bardzo często są bardzo wysokie. Nie trzeba posiadać klimatyzacji, aby czuć się dobrze w wakacyjne dni.

Wyższe bezpieczeństwo pożarowe

Okazuje się, że nowoczesna izolacja akustyczna może poprawić poziom bezpieczeństwa pożarowego. Ważne jest to, aby wyciszenie ścian zostało wykonane z materiałów, które nie rozprzestrzeniają ognia. W przypadku pożaru ulegną one spaleniu, ale jednocześnie zmniejszą prawdopodobieństwo zapalenia się np. ścian sąsiadujących.

Wiadomym jest, że izolacja akustyczna powinna zostać zaprojektowana przez ekspertów. Jej koszt zależy od wielu różnych czynników m.in. rodzaju oraz ilości zastosowanych materiałów.