Skip to content Skip to footer

Jak wybrać perfumy damskie?

Perfumy damskie to niezliczona ilość zapachów. Kuszące, zniewalające i wciągające perfumy to uzupełnienie codziennej stylizacji. To dzięki oryginalnym zapachom kobieta czuje się atrakcyjna. Co zatem decyduje o wyborze danych perfum? Dlaczego wybieramy właśnie taki zapach? Dlaczego niektóre są wyjątkowo intensywne? Co to perfumy damskie z ogonem?

Jak wybrać idealne perfumy?

Przed wyborem odpowiednich perfum warto zastosować się do kilku prostych zasad, gdyż wbrew pozorom zakup perfum to proces długofalowy. Oto kilka sprawdzonych rad.1. Warto poprosić w drogerii o próbkę perfum i przetestować ją wcześniej. Nuty uaktywniają się po pewnym czasie, stąd ostateczny zapach odczuwalny jest długo po wyjściu z drogerii.2. Nie ma sensu kierować się flakonem. Mimo iż przykuwa on uwagę, kupujemy zawartość, nie opakowanie.3. Zapachy najlepiej testować psikając nadgarstki, czy zgięcia w łokciach. Można również wykorzystać odpowiednie listki dostępne w drogerii. Z tego też względu nie należy używać balsamów i kremów do ciała w dniu wyboru perfum.4. Im mniej zapachów na raz – tym lepiej. Nos ma swoją wydajność i zbyt duża ilość zapachów zaburza całkowicie ocenę. Można również wykorzystać pewien trick i zneutralizować nos za pomocą ziarenek kawy.

Zapach to odzwierciedlenie charakteru kobiety

Na rynku dostępna jest cała masa zapachów o najróżniejszych nutach. Wybór jest tak wielki, że często trudno zdecydować się na jeden zapach.
1. Kwiatowe – polecane dla kobiet, które budzą pożądanie i chcą poczuć się atrakcyjnie.
2. Orientalne – uniwersalne dla kobiet w każdym wieku.
3. Owocowe – dla kobiet młodych, optymistycznych.
4. Cytrusowe – dla kobiet energicznych.
5. Aldehydowe – klasyczne, kojarzące się z elegancją.
6. Szyprowe – dla kobiet zdecydowanych.

Perfumy damskie z ogonem?

Często można usłyszeć o perfumach z ogonem. Co to takiego? To nic innego jak ciągnąca się za kobietą woń zapachu. Takie intensywne i trwałe perfumy uzależnione są od stężenia olejków i alkoholu. Odpowiednie proporcje sprawiają, że perfumy są niezwykle trwałe i potrafią kusić zapachem przez wiele godzin. Perfumy damskie z ogonem to te, które posiadają od 20% do 43% substancji zapachowej i tworzą zapach, który kochają wszystkie kobiety. Należy również wskazać, że im trwalszy zapach i większe stężenie olejków, tym cena wyższa.

Piękne perfumy damskie to doskonały wybór na prezent. Z racji bogatego wyboru w drogeriach czasem trudno podjąć decyzję. jednak warto zajrzeć do kobiecej torebki, by poznać ulubiony zapach i kupić trafiony prezent.