Skip to content Skip to footer

Kursy sep – co warto o nich wiedzieć?

O tym, że zabawy z prądem są niebezpieczne uczy się już dzieci w wieku przedszkolnym. Nie tylko zabawy z prądem mogą skończyć się tragicznie. Jakiekolwiek majsterkowanie bez posiadania wymaganych uprawnień to tak na prawdę igranie z ogniem. Prąd stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo, dlatego przepisy prawa wymagają, aby każda osoba pracująca przy instalacjach elektrycznych posiadała stosowne uprawnienia.

Kursy sep Łódź

Może się wydawać że uprawnienia sep dotyczą tylko niewielkiej grupy osób. Jest to błędne myślenie. Cały katalog osób, od których wymaga się posiadania odpowiednich umiejętności jest bardzo szeroki i można go znaleźć w stosownym rozporządzeniu ministra. Każda osoba, która w swojej pracy ma styczność z sieciami przesyłowymi bądź instalacją urządzeń elektrycznych powinna posiadać odpowiedni certyfikat. Szkolić w danym zakresie można się na własną rękę lub też można wybrać ciekawą alternatywę jaką są kursy sep łódź.

Zakres tematyczny wiedzy

Chcąc zdobyć uprawnienia sep łódź należy wykazać się odpowiednią dawką wiedzy i umiejętności. Program szkolenia jak i egzaminu obejmuje szerokie zakresy tematyczne. Wymagana jest szczegółowa wiedza zarówno z dozoru jak i z eksploatacji. Chodzi w tym przypadku między innymi o kwestie wykonywania prac kontrolno – pomiarowych, zasady budowy, działania oraz warunki techniczne obsługi urządzeń, instalacji i sieci, przepisy dot. przyłączania do sieci, dostarczania paliw i energii, prowadzenia ruchu i eksploatacji, zasady dysponowania mocą urządzeń przyłączonych do sieci, a także kwestie dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, a także pierwsza pomoc. To tylko niewielki wycinek tematów poruszanych podczas szkolenia i wymaganych na egzaminie.

Uprawnienia sep łódź – termin ważności

Wiele osób może być zaskoczonych, jednak uprawnienia sep nie są przyznawane dożywotnio. Co kilka lat należy powtórnie podchodzić do egzaminu. Wszystko po to, by zachować jak najwyższe standardy bezpieczeństwa. Przed każdym egzaminem warto się wybrać na szkolenie, dzięki któremu można w prosty sposób odświeżyć posiadaną wiedzę. Wówczas nawet najtrudniejsze pytanie nie będą stanowiły najmniejszego problemu. Warto poświęcić trochę czasu na naukę, aby egzamin nie był żadnym stresem.