Skip to content Skip to footer

Wyposażenie dla psa

Pies jest jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jest tak ponieważ jest to zwierze bardzo aktywne, umiejące okazywać swoje uczucia i bardzo związujące się z człowiekiem. Bardzo często zapomina się o tym ę posiadanie psa to nie tylko spełnienie swojej zachcianki, ale również jest ogromnym obowiązkiem.

Od wprowadzenia psa do naszej rodziny staje się on jej członkiem. Jeżeli jest to szczeniak wymaga on niemal takiej opieki jak małe dziecko. Aby móc odpowiednio zadbać należy dokonać pewnych zakupów. Na szczęście wszystkich niezbędnych produktów dla naszego pupila dostarczy nam sklep zoologiczny z jakieś strony internetowej. Z pewnością będziemy go odwiedzać nie raz jednak z pewnością ta pierwsza wizyta będzie najkosztowniejsza. Przede wszystkim nasz pies będzie potrzebował swojego legowiska. W sklepach dostępna jest masa różnego rodzaju koszyków. Muszą one spełniać dwa warunki. Pierwszym z nich jest jego odpowiednia miękkość, drugim zaś rozmiar dopasowany do wielkości psa. Konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniego komfortu podczas snu.

Drugim niezbędnym zakupem jest zakup naczyń na pokarm i wodę. Powinny to być dwa osobne naczynia lub pojedyncze naczynie z przegródkami. Nie wolno podawać psu pokarmu i wody w jednej misce. Miski sprzedawane w sklepach zoologicznych posiadają odpowiednie atesty wiec możemy być pewni, że nie będą one szkodzić zdrowiu naszego pupila. Najlepszym rozwiązaniem na pokarm są miski plastikowe natomiast na wodę miski metalowe. Ich wielkość powinna być dostosowana do potrzeb żywieniowych psa. Większy zwierzak będzie potrzebował więcej pokarmu, a co za tym idzie dużego naczynia.

Ostatnim istotnym elementem zakupu jest obroża i smycz. W Polsce, jak również w wielu innych krajach wyprowadzanie psów bez smyczy jest zabronione. Rozmiar obróżki powinien być dopasowany do wielkości psa. Wśród nieobowiązkowych, ale mile widzianych przedmiotów do kupienia należy przede wszystkim wymienić zabawki. Każdy psiak to istny wulkan energii. Należy zadbać o to, aby pozostał on w dobrym zdrowi i we właściwy sposób ją spożytkował. Zabawa z psem to nie tylko ogromna frajda dla niego ale również przyjemność dla nas samych.